Tipy Na Výlet


Aquapark Uherské Hradiště

7,5km - 10min

Byl dokončen v roce 2011 a je rozdělen na 4 zóny: 1 a 2 - Vnitřní areál (plavecký bazén, zábavní bazén, tobogány, brouzdaliště, atd.), 3 - wellness, 4 - letní areál 

Uherské Hradiště

 9km - 12min 

Město Uherské Hradiště (UH) alias ,,Srdce Slovácka´´  založil v roce 1257 český král Přemysl Otakar II. a jeho centrum bylo prohlášeno městskou památkovou zónou. I díky tomu získalo UH v roce 2011 titul Historického města roku v ČR a v roce 2019 bylo mezi finalisty a zvítězilo za Zlínský kraj.

- Slovácké muzeum

Kovozoo - Staré Město + Motokáry - Staré Město

11km - 15min 

Je jedinou kovovou Zoo v Evropě a nachází se ve Starém Městě v areálu firmy REC Group (Kovosteel). Zvířata jsou zde vyrobeny z kovového ,,šrotu´´  a díky šikovným rukám tvůrců dosahují životních velikostí i autentičnosti.

Letecké muzeum - Kunovice

12km - 17min 

Největším skvostem leteckého muzea v Kunovicích je bezpochyby vládní speciál TU-154M ,,Zuzana´´ , který dříve přepravoval naše prezidenty, politiky a taktéž naše ,,zlaté´´ hokejisty z Nagana (Naganský expres). 

Archeoskanzen Modrá a Živá voda Modrá

14km - 19min  

Archeoskanzen vyobrazující život na Velké Moravě

Pozorování ryb z podvodního tunelu

Velehrad

15km - 20min 

Obec, která patří mezi nejvýznamnější poutní místa v ČR a je ztotožňována s centrem Velké Moravy. V roce 1990 Velehrad navštívil i papež Jan Pavel II.

Aquapark Uherský Brod 

17km - 19min

Letní areál otevřen teprve v červnu 2022

Zámek Buchlovice

19km - 22min 

Byl vystavěn pro šlechtu z hradu Buchlov, který se postupem času stával nepohodlným a chladným. Jedná se o zámek ve stylu italské barokní vily, který je ve střední Evropě ojedinělý. Nachází se zde taktéž krásná barokní zahrada.

Luhačovice - Doporučujeme

20km - 25min

Jedná se o největší lázeňské město na Moravě. Jsou známy především díky svým minerálním pramenům (Vincentka, Aloiska, Ottovka, atd.). V Luhačovicích je taktéž krásná pěší kolonáda s mnoha kavárnami, restauracemi a architektonickými unikáty v čele s nejznámějším Jurkovičovým domem.

Zlín

20km - 25min

Dříve taktéž Gottwaldov, je krajské město známé především díky obuvnické rodině Baťů. Za jejich ,,éry" zažil Zlín největší rozkvět a rozmach, který je velmi zřetelný na většině budov. Funkcionalistická architektura je typická pouze pro Zlín samotný.   

Hrad Buchlov

25km - 30min 

Hrad nedaleko UH vybudovaný ve 13. století je možné spatřit z širokého okolí a od roku 2001 se jedná i o národní kulturní památku ČR. Hrad Buchlov je blízce spjat s historií zámku Buchlovice, který se nachází nedaleko ve stejnojmenné obci.

ZOO Lešná

26km - 35min

Zoologická zahrada nedaleko Zlína, kde můžete spatřit více než 200 druhů zvířat a každoročně ji navštíví více než 600 000 lidí a díky tomu patří mezi nejnavštěvovanější místa v ČR. 

Květná zahrada Kroměříž

42km - 36min 

Barokní zahrada v italsko-holandském stylu zařazená na seznam UNESCO.

Čertovy skály a Pulčínské skály

cca 60km - 1hod

ČS - Nejpopulárnější a nejnavštěvovanější pískovcový skalní útvar na Valašsku

PS - Největší moravský skalní labyrint